2001 - 2005

İçel Anadolu Lisesi ve gençlik yılları

Gençlik dizilerindeki lise hayatı ile zerre alakası olmayan, "Finalleee başarmak zorundayız" sloganıyla çıktığımız yolda kâh şahlanıp kâh dibi görerek geçen 4 sene.

Liseden en büyük öğrenimim, öyle çok da şeyapmamak gerektiği herhalde. Insan boş derslerde arka sırada, öğle aralarında çardakta, beden eğitimi dersinde kantinde batak oynayarak da başarılı olabiliyor.

Bir de kısıtlı zamanda, optimum efor ile maksimum fayda elde edinimi konusunda seminer versem yeridir diyeceğim bir ÖSS hazırlık dönemini hayatımın en güzel yılları yapan arkadaşlar da cabası. Hatta lise yıllarımın bana kattığı en önemli şey bu olabilir. Bir şeyi ancak sevdiğin insanlarla ve eğlenerek yapıyorsan en zor işlerin bile üstesinden gelebilir, potansiyelini en iyi şekilde kullanabilirsin.

Benim sınava girmek için tek bir şansım vardı, başarılı olamamanın alternatifi ise köyden biriyle evlendirilmekti. Sınava günler kala damda test çözerken pembeli morlu turunculu muhteşem bir gün batımı karşısında "acaba sınavdan sonra da güneşin batışı bu kadar güzel görünecek mi" diye düşünmüştüm.

Orada kazandığım pek çok arkadaşım şu an hayatımda olmasa da hepsini hala çok seviyorum. Ha bir de, gün batımı hala çok güzel.